Monumenta

HISTORIA

Dobre doświadczenia budują relacje. Kilka lat temu, współpracowaliśmy z firmą Inpingo przy akcji społecznej Białe Kruki na E-booki. Akcja zakończyła się sukcesem, a nasze firmy zaczęły budować partnerską, biznesową relację. Właśnie, dlatego gdy tylko Pani Marzena zadzwoniła do nas z nowym projektem, od razu się na niego zgodziliśmy.

PIERWSZY KONTAKT Z KLIENTEM

Współpracę z Inpingo przy tym projekcie rozpoczęliśmy od ustalenia celów, jakie strona ma spełniać. Wyszliśmy z założenia, że skoro strona będzie w centrum wszelkich działań, zarówno PR’owych, jak i marketingowych, warto zadbać o jej szybkie działanie, optymalizację pod SEO oraz mobile-friendly. Cel był jasny: wizerunkowa strona WWW, która ma być gotowa na przyjęcie dużej dawki userów, na której będą mogli online przeczytać 12 obszernych e-booków. Z uwagi na to, że ebooki dostarczane były jako pliki HTML, musieliśmy odpowiednio przygotować panel WordPress’a do ich łatwego wgrywania, optymalizowania i edytowania.

200

lat UW

12

tomów online

5

typów makiet

2

projekt z Inpingo

REALIZACJA

Nie jest to standardowa, responsywna strona WWW, dlatego też projekt rozpoczęliśmy od projektowania makiet funkcjonalnych. Po wspólnej burzy mózgów i wypracowaniu finalnych widoków, przystąpiliśmy do projektowania i programowania strony. Strony, która ma spełniać zadanie swoistej biblioteki online. Dzięki niej, można zupełnie za darmo i w pełni online, czytać 12 e-booków, które zostały opracowane i wydane z okazji Jubileuszu Uniwersytetu Warszawskiego. Taka funkcjonalność, wymagała od nas nie tylko doskonałej znajomości User Experience, zasad usability itd., ale przede wszystkim wiedzy z zakresu optymalizacji szybkości działania całości WWW.  Mamy nadzieję, że każdy odwiedzający bezproblemowo i przyjemnie będzie mógł online przeczytać bardzo interesujące dzieła.

 

ZAKRES PRAC

Monumenta Universitatis Varsoviensis
Monumenta Universitatis Varsoviensis

Przykładowe realizacje