QuantERA

HISTORIA

QuantERA to koordynowana przez Narodowe Centrum Nauki sieć 32 organizacji, która finansuje naukę w 26 krajach, a także wspiera międzynarodową współpracę w dziedzinie technologii kwantowych oraz przemysłu. Na początku 2017 roku udało nam się wygrać konkurs na logo całego projektu. Minimalistyczny charakter propozycji oraz idealne spełnienie warunków konkursowego briefu – to właśnie te czynniki sprawiły, że dziś QuantERA funkcjonuje przystrojona w adencyjne barwy.

PIERWSZY KONTAKT Z KLIENTEM

Stworzenie logo, a w rezultacie całej identyfikacji wizualnej QuantERY, umożliwiła nam wygrana w konkursie ogłoszonym przez Narodowe Centrum Nauki. I choć konkurencja mogła pochwalić się wieloma znakomitymi pomysłami, to właśnie zaproponowana przez nasz zespół wizja najbardziej ujęła jury – w zaciętej rywalizacji pokonaliśmy łącznie ponad 100 innych zgłoszeń! Pracę nad dalszą częścią projektu rozpoczęliśmy więc od konsultacji z przedstawicielami programu, podczas których szukaliśmy najlepszych rozwiązań łączących w sobie nowoczesny wizerunek, przyjazny odbiorcom design oraz naukowego ducha. Efekt? Spójna, podkreślająca charakter inicjatywy propozycja, obejmująca m.in. projekt ulotek, broszur informacyjnych czy strony WWW.

26

krajów

10

typów materiałów

1

zwycięzca konkursu

100%

satysfakcji

REALIZACJA

Naszym celem było stworzenie nowoczesnej kompozycji, która zachwyci odbiorców przejrzystością oraz eleganckim wykończeniem. Poprzeczka była zawieszona wysoko – jednak dzięki połączeniu kreatywnego podejścia i dogłębnej analizy potrzeb klienta udało się stworzyć nie tylko oryginalny, ale i wyróżniający się na tle innych propozycji projekt.

 

ZAKRES PRAC

  • kompletna identyfikacja wizualna: logo, ulotka, broszura informacyjna, wizytówka, projekt strony WWW, plakat, rollup, papier firmowy, prezentacja PowerPoint.
QuantERA
QuantERA Identyfikacja Wizualna
QuantERA Identyfikacja Wizualna
QuantERA Identyfikacja Wizualna

Przykładowe realizacje