Data

30.12.2013

Klient

film "Dzień wstaje. Ja upadam."

Czas realizacji

listopad 2013

Zakres prac

- profil na Facebook'u (kampania FB, prowadzenie profilu, buzz za pomocą tagowania zdjęć),
- przygotowanie i dystrybucji materiałów e-PR’owych.

Autor wpisu

Tomasz Jeziorski

Tomasz Jeziorski

„Dzień wstaje. Ja upadam.” to film młodego reżysera z Chorzowa – Michała Friedrich. Mimo wielkiego potencjału (obsada aktorska, referencje, scenariusz itd.), całe przedsięwzięcie mogło się nie udać z bardzo prostej przyczyny – brak środków finansowych. Aktorzy grali prawie za darmo, pomocników było wielu, jednakże trzeba było pokryć koszt wypożyczenia sprzętu, lokalizacji, podstawowego cateringu itd. Reżyser wpadł na pomysł, że niezbędne do kontynuowania prac pieniądze (5.000 złotych), zacznie zbierać za pomocą portalu PolakPotrafi.pl. Samo się jednak nie nazbiera 🙂

Dlatego we współpracy z portalem, reżyserem i kilkoma ludźmi, dla których ten film był bardzo ważny, zaczęliśmy realizować kampanię, której cel był prosty: zebrać 5.000 złotych do dnia 21.12.2013r.

Nasze działania skupione zostały wokół profilu na FB (kampania FB, prowadzenie profilu, buzz za pomocą tagowania zdjęć) oraz przygotowania i dystrybucji materiałów e-PR’owych.

Profil FB podczas trwania akcji zdobył ponad 280 nowych lajków i osiągnął zasięgi w granicach 3500-7000.

Notki prasowe zostały udostępnione na takich portalach, jak: onet.pl, wp.pl, interia.pl, echodnia.eu, gazeta.pl, hatak.pl oraz na kilku profilach FB.

Pieniądze na 1 dzień przed końcem akcji udało się zebrać.

Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w projekt i czekamy na efekt finalny w postaci niesamowitego filmu!

Case Study: Akcja Crowdfundingowa