Data

28.03.2023

Klient

F-Gazy

Czas realizacji

od: maj 2020

Zakres prac

- SEO - pozycjonowanie strony WWW

Autor wpisu

Tomasz Jeziorski

Tomasz Jeziorski

Wbrew pozorom SEO i kosmos mają ze sobą wiele wspólnego. 😉 Nie da się wyruszyć w kosmos i sięgnąć gwiazd ot tak, z dnia na dzień. Bez odpowiedniego planu, wdrożenia konkretnej strategii, wykonania właściwych zadań – zarówno ze strony astronauty (w tym przypadku: serwisu WWW), ale i całego kosmicznego (w tym przypadku: firmowego) zespołu, rakieta nie wystartuje. Na wszystko potrzeba czasu.

SEO to – podobnie, jak kosmiczna ekspedycja – wieloetapowy proces. Proces, który ma na celu poprawę widoczności strony w organicznych wynikach wyszukiwania. To długoterminowa inwestycja, w której na otrzymanie pożądanych wyników po prostu potrzeba czasu. Firma, która chce się pozycjonować musi być świadoma tych zależności.

A co, gdy już dotrze się do gwiazd i osiągnie wymarzone pozycje? No cóż…, inni też chcą eksplorować kosmos! Aby nie dać się zepchnąć do „czarnej dziury”, konieczne są cykliczne działania i bieżący nadzór. Do tego zadania idealnie nadaje się kosmiczna załoga do zadań specjalnych – Adencja! 🙂

Jedną z firm, która postanowiła wybrać się z nami na taką kosmiczną ekspedycję jest właściciel strony F-gazy.com.pl. Po szczegółowych rozmowach, uzyskując pełną akceptację Klienta, nasza współpraca wystartowała!

STRONA F-Gazy.com.pl

Serwis F-Gazy.com.pl oferuje dostęp do szkoleń, które pozwalają zdobyć niezbędne certyfikaty do pracy z f-gazami. Szkolenia mają zasięg ogólnopolski – organizowane są w największych miastach Polski, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, którą wyróżnia duża wiedza i bogate doświadczenie. Ośrodek posiada również własną, profesjonalną Komisję Kwalifikacyjną. Do dyspozycji kursantów oddawane są najlepsze materiały szkoleniowe, a wiedza podawana jest przystępnej i atrakcyjnej formie.

Klient zgłaszając się do naszej agencji potrzebował wsparcia w poprawie widoczności swojej strony w wyszukiwarce Google. Chciał, by osoby, które szukają dla siebie kursu z f-gazy mogły z łatwością trafić na stronę f-Gazy.com.pl i zakupić interesujące je szkolenie.

PRZEBIEG WSPÓŁPRACY

Case Study SEO - przebieg współpracy

Naszą współpracę rozpoczęliśmy w maju 2020 roku od audytu SEO, do którego dołączyliśmy listę niezbędnych zmian SEO – zmian redaktorskich (dotyczących treści, meta tagów), a także zmian technicznych (obejmujących np. poprawę szybkości ładowania się strony). Zalecenia te wdrożyliśmy w czerwcu 2020 roku. Od czerwca 2020 roku podejmujemy też cykliczne prace i działania związane z linkowaniem, bieżącym nadzorem, konsultacjami etc.

W lipcu 2021 do projektu, oprócz fraz ogólnych, dodane zostały też frazy lokalne (z dodaniem miasta do frazy), dla których również podejmujemy cykliczne działania.

MODEL ROZLICZENIA

Model rozliczenia z agencją może przyjmować różne formy – za efekt, w formie abonamentu lub hybrydowy. Projekt F-Gazy rozliczany jest w modelu success fee (za efekt). Ten model rozliczenia zakłada, że Klient płaci tylko wtedy, gdy wybrane słowa kluczowe osiągną konkretną pozycję w wyświetleniach wyszukiwarki. W tym przypadku, gdy wybrane frazy znajdą się w TOP 10 wyników. Wybrane słowa kluczowe dla F-Gazy to zbiór najważniejszych fraz (ustalone na podstawie wcześniejszych analiz), które użytkownikowi pozwalają łatwiej odnaleźć witrynę w wynikach wyszukiwania, a tym samym Klientowi przynoszą realny wzrost w liczbie konwersji na jego stronie.

Co warto podkreślić to fakt, że na początku projektu część z fraz nie widniała nawet w TOP 100 wyników! Pozostałe z kolei znajdowały się na bardzo odległych pozycjach. Natomiast obecnie wszystkie pozycjonowane i rozliczane frazy znajdują się w TOP 5 wyników! Skutecznie konkurujemy z topowymi serwisami w branży Klienta. Te efekty mówią same za siebie!

Case Study SEO - raport pozycji SEO

Case Study SEO - raport pozycji SEO

W naszych działaniach nie tylko skupiamy się na realizacji założonego celu (w tym wypadku obecności wybranych fraz w TOP 10), ale patrzymy znacznie szerzej, nierzadko wychodząc poza wcześniej ustalony zakres usług (jeśli widzimy w tym, oczywiście, wartość dla Klienta). W połowie 2021 roku, widząc potencjał i dobre wyniki, postanowiliśmy dodać do naszych działań – i to zupełnie bezpłatnie – pozycjonowanie na frazy lokalne. Dzięki temu Klient jest widoczny w TOP 10 na ważne dla niego frazy (miasta, w których ma ośrodki szkoleniowe).

Jak widać, pomimo głosów, że rozliczenie za efekt się nie sprawdza i nie przynosi zadowalających efektów, nasz projekt ewidentnie temu zaprzecza. Dobrze wykonana optymalizacja i dodatkowe działania z zakresu SEO są w stanie zapewnić bardzo dobre i stabilne efekty.

LINKOWANIE WITRYNY – AHREFS

W procesie pozycjonowania strony, poza optymalizacją, dobrym sposobem na utrzymanie korzystnych wyników jest również linkowanie witryny, czyli tzw. linkbuilding.

Według niezależnego narzędzia, jakim jest Ahrefs, do witryny kieruje w tej chwili ponad 1,2 tys. linków. Jakość tych linków (określona parametrem DR) wynosi 26 punktów. Zważając, że zaczynaliśmy od poziomu 6 punktów, to naprawdę dobry wynik!

Case Study SEO - efektywne pozycjonowanie

Oprócz fraz kluczowych, które co miesiąc raportujemy, serwis – według narzędzia Ahrefs- pojawia się na 656 fraz w wynikach wyszukiwania. Wzrost liczby fraz w wynikach wyszukiwania przekłada się również na realny wzrost ruchu na stronie.

Są to parametry, które wypracowaliśmy „przy okazji” promocji wybranych słów kluczowych, a które realnie wpłynęły na poprawę widoczności strony.

Co ważne widoczność na frazy kluczowe ulega stałej poprawie. Z miesiąca na miesiąc serwis jest widoczny na coraz więcej fraz w TOP 3, TOP 10, TOP 50 i TOP 100 wyników wyszukiwania. Nieprzerwanie pozyskujemy ruch z coraz to nowych fraz kluczowych i testujemy ich skuteczność.

Klient, nie ponosząc dodatkowych opłat, jest więc w TOP 10 na frazy, na których mu najbardziej zależy i na paręset dodatkowych fraz kluczowych, których liczba stale rośnie.

PODSUMOWANIE PROJEKTU SEO

  • niemal 3 lata współpracy, w tym również linkbuilding’u,
  • widoczność na 656 fraz,
  • miesięczne wizyty na poziomie ponad 1700,
  • 1200 linków kierujących do witryny,
  • wzrost jakości linków DR z 6 (na początku współpracy) do 26 (obecnie).

Case Study SEO - skuteczne SEO

Dzięki naszym przemyślanym działaniom, z miesiąca na miesiąc, widoczność strony F-Gazy.com.pl na wybrane słowa kluczowe systematycznie rośnie. Znacznej poprawie ulegają również najważniejsze parametry witryny, które mają realny wpływ na poprawę widoczności strony. Wszystkie pozycjonowane i rozliczane frazy znajdują się w tym momencie w TOP 5, dodatkowo w TOP 10 znajduje się również paręset dodatkowych fraz kluczowych. SEO to potężne narzędzie współczesnego marketingu. Wykorzystywane we właściwy sposób – z odpowiednim nakładem czasu, wiedzy, doświadczenia i wytrwałości, pozwala wyruszyć w międzygalaktyczną podróż i osiągnąć fantastyczne wyniki!


 

Efektywne pozycjonowanie to realne korzyści biznesowe! Jeśli chcesz, aby Twoja firma również była wysoko w wyszukiwarce na zapytania organiczne, skontaktuj się z nami! Sprawimy, że Twoja strona WWW będzie królować w Google!

Wypełnij nasz brief, a skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 24h i porozmawiamy o Twoim biznesie oraz jego potrzebach w zakresie pozycjonowania (SEO).

A jeśli wolisz porozmawiać, to wystarczy, że napiszesz nam maila ze swoimi danymi na adres biuro@adencja.pl lub po prostu zadzwonisz: +48 660 685 064.