Klient

MAIN Data Center

Data

realizacja projektu: 2020 - 2022

Zakres prac

Wdrożenie strony WWW WordPress na podstawie otrzymanego projektu graficznego:

[WordPress, RWD, SpeedPage, MobileFriendly, optymalizacja pod SEO, dedykowany, zaawansowany i rozbudowany builder treści w oparciu o ACF (pola elastyczne – ponad 80 sekcji dedykowanych), pixel perfect]

UNIVERSE VENTURES

Realizacja wdrożenia strony WWW dla MAIN Data Center

1. Kto nas wysłał na misję?

Jeżeli systemy, aplikacje i dane w firmie zdają się dryfować chaotycznie niczym planetoidy w bezkresnej przestrzeni kosmicznej, MAIN ma na to rozwiązanie – to firma, która oferuje zupełnie nową jakość rozwiązań cloudowych dla biznesu. MAIN jest częścią prężnie działającej na rynku EIP Group. Grupy, która łączy spółki zajmujące się wprowadzaniem rozwiązań IT, dostawą sprzętu IT, usługami chmurowymi oraz Data Center, zarządzaniem i projektowaniem sieci LAN/WAN/SDWAN oraz bezpieczeństwem IT.

MAIN posiada własne ośrodki Data Center w Warszawie. Dzięki własnym serwerowniom spółka ma całkowitą kontrolę nad procesami oraz bezpieczeństwem danych i zapewnia swoim Klientom najwyższą jakość usług!
MAIN to również zgrany zespół wykwalifikowanych specjalistów i inżynierów z ogromnym doświadczeniem i pasją do wykonywanej pracy. Firma stawia na systematyczny rozwój, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, swoją główną działalność (usługi cloudowe) stopniowo poszerza o kolejne rozwiązania.

2. Cel naszej misji?

MAIN to polska firma, która od 2016 roku skutecznie dostarcza bezpieczne, łatwo skalowalne rozwiązanie chmurowe dla firm. Spółka powstała jako naturalna odpowiedź na potrzeby Klientów Grupy EIP. Obecnie grono tych osób zdecydowanie się powiększyło, a oferta dostępnych usług systematycznie się rozrasta. To niesamowite, że choć firma specjalizuje się w najnowszych technologiach, to – mimo wszystko – wciąż najważniejsi są dla niej ludzie. Spółka stawia na długofalowe relacje, oparte na zaufaniu, transparentności i elastycznym podejściu.
Firma zgłosiła się do naszej agencji, ponieważ zdecydowała się na zmianę swojej strony WWW. Miała już gotowy projekt (przygotowany przez agencję The Rectangles), jednak potrzebowała zespołu, który podejmie się jego realizacji – kompleksowego wdrożenia. Z radością udaliśmy się w tą kosmiczną podróż!

Najważniejsze cele tej ekspedycji to:

  • wdrożenie przygotowanych widoków i sekcji zgodnie z techniką pixel perfect,
  • poprawne, dostosowane wyświetlanie się strony we wszystkich popularnych przeglądarkach,
  • zapewnienie łatwej, intuicyjnej administracji,
  • dedykowany builder oparty na lekkich modułach, który umożliwia tworzenie i modyfikację elementów, sekcji, podstron w bardzo prosty i szybki sposób,
  • optymalna szybkość ładowania się strony,
  • wykonanie wdrożenia w technologii Responsive Web Design (RWD) z uwzględnieniem wszystkich dobrych praktyk UX.

3. Jaki charakter miała nasza podróż?

W naszej pracy zawsze staramy się szukać najlepszych rozwiązań – stawiamy na efektywność oraz efektowność pod względem funkcjonalnym i wizualnym. Jednocześnie dostosowujemy propozycje do potrzeb Klienta, a także specyfiki i wymogów danej branży. Kluczowe jest tutaj również odpowiednie poznanie i zrozumienie grupy docelowej – dobre praktyki UX to przecież podstawa!
Naszym zadaniem było wdrożenie nowej strony MAIN, która będzie funkcjonalna, nowoczesna i estetyczna. Cały projekt miał być elastyczny, łatwy do edycji, prosty w administracji, dopasowany do urządzeń mobilnych i jednocześnie ultra lekki! Zależało nam, by strona szybko się ładowała i jednocześnie była atrakcyjna wizualnie. Na potrzeby nowej strony przygotowaliśmy również coś EKSTRA! Kompleksowy generator konfiguracji serwerów wraz z dynamicznym kalkulatorem i możliwością złożenia zamówienia. To było kosmiczne wyzwanie, które pozwoliło nam przenieść się z chmur prosto do gwiazd!
Nasze zaangażowanie i dobra komunikacja sprawiły, że bardzo szybko nawiązaliśmy nić porozumienia z Klientem, który w pełni nam zaufał!

4. Dlaczego udaliśmy się w tę kosmiczną podróż?

MAIN to firma, która korzysta z najnowszych technologii światowych producentów, jest otwarta na innowacje i kreatywne rozwiązania. To firma z ogromnym potencjałem! Projekt nowej strony, z którą zgłosił się do nas Klient, od początku robił wrażenie! Wiedzieliśmy, że jego wdrożenie będzie dla nas kosmiczną przygodą, a firmie MAIN pozwoli sięgnąć gwiazd!
Chęć stworzenia nowej witryny dla MAIN narodziła się z kilku powodów. Przede wszystkim decyzja ta była wynikiem przeprowadzonego wcześniej audytu UX, który jednoznacznie wykazał potrzebę wprowadzenia istotnych zmian. Zdiagnozowane problemy miały też wpływ na konwersję i słabszą skuteczność prowadzonych kampanii. Potrzeba przygotowania nowej strony WWW wynikała również ze zmian, jakie nastąpiły w samej organizacji – reorganizacji w strukturze firmy oraz opracowania zupełnie nowej oferty wraz z określeniem ścisłych specjalizacji, które Klient chciał odpowiednio podkreślić. Naszym zadaniem było zatem, na bazie przygotowanych wcześniej projektów graficznych, wdrożenie (w tym również kodowanie i programowanie) zupełnie nowej strony internetowej spółki, która będzie responsywna, maksymalnie dopasowana do potrzeb użytkownika, prezentująca w odpowiedni sposób wizerunek, ofertę i mocne strony MAIN!

5. Co nas spotkało po drodze?

Na tę kosmiczną misję udaliśmy się z konkretnym planem działania! Nasze prace podzieliliśmy na kilka etapów. Najpierw przygotowaliśmy i zakodowaliśmy najważniejsze widoki WWW typu strona główna, oferta, kontakt, o nas. W następnych krokach dodawaliśmy kolejne widoki, jak na przykład dotyczące stricte bloga: widok blogowy oraz danej kategorii, podstronę tagów i autorów, Partnery Community etc. W ostatnim etapie, gdy już wszystkie widoki były gotowe, zajęliśmy się wdrożeniem dodatkowych sekcji na życzenie – typu umów się (z widgetem Calendly), dodatkowe wersje bannerowe dla sekcji ATF.
W ramach wdrożenia przygotowaliśmy również kompleksowy generator konfiguracji serwerów wraz z dynamicznym kalkulatorem i możliwością złożenia zamówienia. Osoba, która obsługuje stronę WWW ma możliwość zarządzania ilością suwaków oraz checkboxów, ich formą, powiązaniami, cenami i rabatami (jednostkowymi, jak i całościowymi), a także tooltipami. Natomiast, użytkownik może generować sobie dowolne ilości konfiguracji, zmieniać ich bieżące ustawienia, dowolnie usuwać, a finalnie wygenerować z nich po prostu zamówienie. Wszystko wylicza się w sposób dynamiczny.

Nowa strona internetowa MAIN

W tym momencie cały projekt strony internetowej MAIN ma ponad 80 sekcji – elastycznych pól stworzonych w dedykowanym builderze z wykorzystaniem ACF’ów, które można w dowolny sposób umieszczać, edytować, modyfikować. Zupełnie jak klocki LEGO. To spora zaleta tej strony! Naszym celem była pełna elastyczność, wygoda, komfort i brak ograniczeń. Builder jest ultra lekki, co sprawia, że strona ładuje się bardzo szybko, a wynik SpeedPage jest dzięki temu bardzo wysoki. Jest prosty w utrzymaniu i administracji (nie wymaga instalacji sporej ilości wtyczek i dodatków). Dzięki temu zapewnia też oszczędność finansową związaną z utrzymaniem środowiska, jak i pewność zachowania ciągłości i spójności danych. Stworzony przez nas builder jest również bardzo łatwy w zarządzaniu – w kilka sekund osoba nietechniczna jest w stanie zmienić niezbędne elementy na stronie lub dodać nowe. W rezultacie strona jest spójna wizualnie, atrakcyjna dla oka, funkcjonalna i daje nieograniczone możliwości! Nasza kosmiczna misja stworzenia nowej witryny dla MAIN zakończyła się pełnym sukcesem!

Pomimo finiszu prac, pozostajemy w stałym kontakcie z Klientem. Nasza współpraca ma obecnie charakter „ad-hoc” – w razie potrzeby otrzymujemy projekt w Figmie i na jego podstawie wdrażamy nowe funkcjonalności. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że rozwój to podstawa każdego sukcesu, dlatego nieprzerwanie stoimy na posterunku – gotowi na kolejne kosmiczne wyzwania!

skontaktuj się z nami
teraz Twoja kolej

Wypełnij BRIEF

Zainteresowany?
Wypełnij brief, aby otrzymać
dopasowaną ofertę!

podobne realizacje
zobacz również

SEO ZGRED

realizacjestrony WWW

Więcej

ITwiz

marketingrealizacjestrony WWW

Więcej

Łazienki Murlowscy

realizacjestrony WWW

Więcej