Klient

Clinica Uśmiechu

Data

trwająca współpraca od roku 2016

Zakres prac

Budowa strony internetowej w technologii RWD:

[WordPress, RWD, SpeedPage, MobileFriendly, optymalizacja pod SEO, pakiet grafik/bannerów, bieżąca administracja WWW i rozwój strony]


Marketing internetowy w zakresie:
 • kampanie Google Ads,
 • pozycjonowanie SEO,
 • Social Media: strategia komunikacji + kompleksowa obsługa profilu Facebook wraz z kampaniami reklamowymi Facebook Ads.

 

Odwiedź online:

UNIVERSE VENTURES

Realizacja obsługi z zakresu marketingu internetowego dla Clinica Uśmiechu Jakub Ligarski

1. Kto nas wysłał na misję?

Początki marki Clinica Uśmiechu sięgają 2011 roku, kiedy to właściciel – lekarz dentysta Jakub Ligarski – założył lokalny gabinet stomatologiczny w samym sercu Tarnowskich Gór. Od tego czasu dokładał wszelkich starań, by skuteczne rozwijać swoją działalność. Pod koniec 2022 roku firma znacznie rozrosła się powierzchniowo, rozszerzyła ofertę zwiększyła skład załogi. Obecnie Clinica Uśmiechu to coś więcej niż tradycyjny gabinet dentystyczny, to nowoczesne centrum stomatologii i medycyny, które odpowiada na najważniejsze potrzeby pacjentów. Placówka mieści się w Tarnowskich Górach i oferuje swoim Klientom nie tylko szeroki zakres usług stomatologicznych (od protetyki, endodoncji mikroskopowej, przez ortodoncję, implantologię, aż po stomatologię estetyczną), ale również dodatkowe usługi: logopedię, fizjoterapię i pediatrię. Centrum Stomatologii i Medycyny to obecnie prężnie działająca placówka, z nowoczesnymi metodami leczenia, najnowszym sprzętem, profesjonalną pracownią RTG, której właściciel stawia na rozwój! To ponad trzydziestoosobowy zespół cenionych na lokalnym rynku specjalistów!
Placówka posiada również filię w samym sercu Tarnowskich Gór, w której wykonywane są zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, protetyki, chirurgii stomatologicznej oraz pedodoncji.

2. Cel naszej misji?

Pan Jakub trafił do nas dzięki rekomendacji innego Klienta w kwietniu 2016 roku – od tego czasu nasza współpraca trwa nieprzerwanie! Od niemal 7 lat z zaangażowaniem i zapałem prowadzimy skuteczny marketing internetowy dla jego firmy!
Właściciel gabinetu Clinica Uśmiechu, zgłaszając się do Adencji, miał już firmowy profil na Facebook’u, jednak potrzebował wsparcia w jego prowadzeniu. Cel naszej misji był jasny, ale i wymagający. Chcieliśmy zwiększyć świadomość pacjentów dotyczącą zdrowia i higieny jamy ustnej, budować ciekawy, pozytywny i profesjonalny wizerunek firmy oraz zachęcić do skorzystania z jej usług.
Nasze działania objęły: strategię komunikacji i kompleksowe prowadzenie profilu na Facebooku wraz z kampanią FB Ads, przygotowanie postów, interakcję z fanami, promowanie lokalnych firm. Dodatkowo zajęliśmy się pozycjonowaniem strony WWW (SEO) oraz regularnym tworzeniem kampanii marketingowych w Google Ads. Na początku naszej współpracy podjęliśmy się także realizacji delikatnego redesignu obejmującego stronę internetową. Na bieżąco aktualizujemy i administrujemy stronę WWW, zarówno w zakresie treści, jak i grafik, które się na niej znajdują. Nieziemską satysfakcję daje nam współpraca z naszym Klientem w prężnym rozwoju jego firmy!

3. Jaki charakter ma nasza podróż?

Naszą ekspedycję rozpoczęliśmy od omówienia specyfiki branży stomatologicznej. Wyznaczyliśmy cele, jakie chcemy osiągnąć i zabraliśmy się do ich realizacji. Korzystając z naszego doświadczenia zaproponowaliśmy działania, które naszym zdaniem doprowadzą do uzyskania odpowiednich rezultatów. Wybraliśmy najskuteczniejsze kanały dostępne w dzisiejszym marketingu internetowym. Chodziło nie tylko o samo przygotowywanie postów na FB, ale także wyznaczenie strategii, spójną i dedykowaną komunikację, szybkość reakcji oraz lokalne promowanie.

Nasza współpraca objęła:

 • budowę strony internetowej w technologii RWD,
 • pozycjonowanie (SEO),
 • przygotowanie pakietu niezbędnych grafik i bannerów,
 • bieżącą administracja strony,
 • prowadzenie profilu na Facebooku (w tym: przygotowanie strategii komunikacji i content planu, systematyczną publikację postów, przygotowanie spójnej kreacji graficznej),
 • opracowanie i uruchomienie oraz bieżącą obsługę kampanii Facebook Ads,
 • opracowanie, uruchomienie i optymalizację kampanii Google Ads.

Już podczas pierwszego spotkania okazało się, że Klient działa sprawnie, jest bardzo konkretny i tego samego oczekuje od nas. Nasza rakieta marketingowa wystartowała, a efekt współpracy przerósł nasze oczekiwania! W wyniku naszych regularnych działań systematycznie wzmacniamy więzi z odbiorcami na FB, a odpowiednio prowadzone kampanie Google Ads zwiększają zasięg, rozpoznawalność marki oraz pozyskują nowych pacjentów. W ciągu kilku lat naszej współpracy placówka przeszła totalną metamorfozę! Z niewielkiego gabinetu stomatologicznego z kilkoma specjalistami w zespole, zmieniła się w profesjonalne i nowoczesne Centrum Stomatologii i Medycyny z ponad trzydziestoosobową grupą lekarzy i stomatologów, którzy odpowiadają na najważniejsze potrzeby pacjentów!

4. Dlaczego udaliśmy się w tę kosmiczną podróż?

Clinica Uśmiechu to placówka, która od początku wyróżniała się niezwykłym podejściem do pacjentów! Właściciel firmy, zgłaszając się do nas, miał pewną wizję rozwoju swojej firmy, potrzebował jednak wsparcia w jej realizacji.
Pan Jakub doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że promocja w Internecie to jeden z podstawowych motorów napędowych marki. Bez względu na to czy jest to produkt czy usługa – biznes musi się rozwijać. Pomogliśmy naszemu Klientowi zdecydować, jakie działania marketingowe będą dla niego najlepsze i przyniosą realne zyski. Jednocześnie, na bieżąco reagowaliśmy na zmiany, jakie zachodziły w jego firmie. Obserwując rozwój palcówki, proponowaliśmy konkretne rozwiązania dopasowane do aktualnych potrzeb.
W naszej pracy preferujemy prostotę i funkcjonalność – stosujemy formaty przejrzyste i łatwe w obsłudze – zarówno jeżeli chodzi o tworzenie stron WWW, jak i o cały szeroko pojęty marketing internetowy. Od początku naszej współpracy widzieliśmy ogromny potencjał, jaki drzemie w Panu Jakubie i jego zespole – i nie myliliśmy się! Cieszymy się, że możemy na co dzień pomagać w rozwoju i promocji jego placówki w Internecie!

5. Co nas spotkało po drodze?

Rakieta marketingu wystartowała i jeszcze długo będzie krążyć po orbicie! Współpraca z Panem Jakubem to od początku ogromna przyjemność! Cieszy nas obserwowanie jak Clinica Uśmiechu się rozwija i jak my ten rozwój możemy wspierać i w nim uczestniczyć! Pod koniec 2022 roku firma Klienta przeszła sporą metamorfozę – z niewielkiego gabinetu w samym sercu Tarnowskich Gór stała się profesjonalnym Centrum Stomatologiczno-Medycznym z dodatkową, zewnętrzną filią w centrum miasta. Te zmiany wymagały od nas również podjęcia odpowiednich kroków, m.in. obmyślenia nowej strategii, spójnej i dedykowanej komunikacji, ale również wprowadzenia niezbędnych zmian na stronie WWW, Facebooku, czy w wizytówce Google, etc. Przygotowaliśmy także zupełnie nowe kreacje do kampanii Facebook Ads i Google Ads. Dzięki podjętym działaniom Clinica Uśmiechu jest jednym z najbardziej znanych i docenianych gabinetów stomatologicznych w Tarnowskich Górach i okolicach!
W naszej pracy zawsze stawiamy na komunikację. Nasze biznesowe relacje traktujemy po partnersku. Stale dostosowujemy kurs naszej marketingowej rakiety do bieżących potrzeb Klienta i tego, czym w danym momencie żyje jego firma. Rozmawiamy, kreujemy, tworzymy, testujemy, sprawdzamy… Informujemy Klienta o wszystkich podjętych krokach oraz efektach prowadzonych działań. Jednocześnie doceniamy każdy feedback – informację zwrotną, którą otrzymujemy od Klienta, z jasnym przekazem, co mu się podoba w naszych działaniach, a co chciałby zmienić i w jakim kierunku chciałby się rozwijać. Nie inaczej było w tym przypadku. Gdy gabinet stomatologiczny Clinica Uśmiechu zmieniał się w profesjonalne Centrum Stomatologii i Medycyny, byliśmy w stałym kontakcie z Panem Jakubem!

Rekomendujemy firmę Adencja – agencja interaktywna jako rzetelnego, godnego zaufania i zaangażowanego we współpracę partnera. Fachowe podejście, ciekawe, kreatywne pomysły, współpraca i usługa na najwyższym poziomie – to rzeczy, które mocno wyróżniają firmę.

Jakub Ligarski - właściciel

Nasze działania marketingowe

Nasze działania opieramy na konkretnej strategii content marketingowej oraz analizie działań konkurencji. Zwracamy uwagę na dostępne możliwości, najnowsze trendy oraz aktualne potrzeby Klienta. Na Facebooku systematycznie przygotowujemy zróżnicowane treści, wchodzimy w interakcje z fanami, tworzymy reklamy Facebook Ads z odpowiednim targetem. Dbamy o stronę WWW Klienta – aktualizujemy treści, dodajemy nowe podstrony/zakładki, zajmujemy się jej pozycjonowaniem (SEO) oraz przygotowujemy i na bieżąco optymalizujemy kampanie Google Ads. Biorąc pod uwagę fakt, że Clinica Uśmiechu to firma osadzona bardzo mocno lokalnie, działająca stricte w Tarnowskich Górach (liczba mieszkańców: 58 042; dane z grudnia 2022 roku1), w mocno konkurencyjnej branży (w mieście działa ponad 30 gabinetów stomatologicznych), osiągane wyniki są naprawdę KOSMICZNE!

Facebook

Prace na Facebooku rozpoczęliśmy od opracowania strategii długofalowego działania, której rezultatem była spójna, składająca się na całościowy wizerunek marki strategia komunikacji. Zależało nam, by zwiększać świadomość pacjentów w tematyce zdrowia i higieny jamy ustnej, ale jednocześnie budować ciekawy, pozytywny i profesjonalny wizerunek gabinetu stomatologicznego. Chcieliśmy, aby fanpage marki był swoistym przedłużeniem strony internetowej, stanowił niejako jej uzupełnienie i jednocześnie był platformą do kontaktu z placówką, za pomocą której w łatwy sposób można skontaktować się z gabinetem.

W naszych działaniach reklamowych na Facebooku skupiliśmy się przede wszystkim na:

 • promocji oferty – całościowo, jak również poszczególnych zabiegów,
 • promocji dyżurów świątecznych i weekendowych (stomatologicznych oraz pediatrycznych),
 • promocji treści publikowanych na fanpage’u,
 • pozyskiwaniu nowych fanów.

Tylko w ciągu ostatniego roku (w okresie od 1.02.2022-28.02.2023) opublikowaliśmy łącznie 66 postów. Ich średni zasięg wyniósł 9 182 – do tylu osób średnio trafiamy z treściami, które pojawiają się na oficjalnej stronie placówki na Facebooku. Post o największym zasięgu z tego okresu dotarł do ponad 174 tysięcy użytkowników, wygenerował 181 reakcji i 29 udostępnień. W minionym roku nieco podwyższyliśmy budżet na kampanie, co pozwoliło jeszcze bardziej rozwinąć nasze działania i przyniosło rewelacyjne efekty. Zasięg strony zwiększył się o niemal 208%, odwiedziny na stronie na Facebooku o ponad 150%, przybyło też o 95,7% więcej fanów niż poprzednim okresie. W kampanii na ruch na stronę WWW wygenerowaliśmy łącznie 5 609 wyświetleń strony docelowej.

Google Ads

Naszym głównym celem w działaniach Google Ads dla Clinica Uśmiechu jest zdobywanie coraz to nowych pacjentów. Najważniejszą sprawą w przypadku GAds jest oczywiście mierzenie konwersji i jej optymalizacja. Skuteczność kampanii mierzymy tutaj m.in. za pomocą połączeń telefonicznych. Na bieżąco konsultujemy osiągnięte wyniki z Klientem. Weryfikujemy, analizujemy i w razie potrzeby dokonujemy niezbędnych optymalizacji. W ciągu pół roku, w ramach prowadzonych przez nas kampanii, wzbudziliśmy zainteresowanie u 13 347 targetowanych użytkowników i odnotowaliśmy 1685 połączeń telefonicznych, podczas gdy wartość pozyskanego połączenia wyniosła zaledwie 7,20 zł za kliknięcie w numer!

SEO

Nasze działania z zakresu SEO prowadzimy od początku współpracy z Klientem, czyli od 2016 roku. Od tamtej pory widoczność strony cały czas systematycznie rośnie – miesiąc do miesiąca generujemy kolejne, wyraźne wzrosty. Poprzez odpowiednią strategię i optymalizację SEO, w TOP10 mamy obecnie ponad 30 fraz związanych z wyszukiwaniem lokalnym. Ponadto 6 kluczowych fraz (takich, jak: dentysta Tarnowskie Góry, stomatolog Tarnowskie Góry) mamy na pozycjach 1-5. Analizując zaś słowa z tak zwanego „długiego ogona”, możemy pochwalić się ponad 60 jakościowymi frazami w TOP10. Osiągnięte efekty pokazują wyraźnie, że nasze działania faktycznie mają sens i przekładają się na realne konwersje.

1 – źródło: https://bip.tarnowskiegory.pl/a,94262,ludnosc-miasta-tarnowskie-gory-wedlug-stanu-na-dzien-31122022-r.html

skontaktuj się z nami
teraz Twoja kolej

Wypełnij BRIEF

Rozwiń z nami swoją firmę w Internecie.
Wypełnij brief, aby otrzymać
dopasowaną ofertę!

podobne realizacje
zobacz również

CO2Art

marketingrealizacje

Więcej

OW Wrzos

marketingrealizacjestrony WWW

Więcej

ARIA Development

marketingrealizacje

Więcej