Klient

Quantera - Narodowe Centrum Nauki

Data

2018-2019

Zakres prac

Kompleksowy projekt identyfikacji wizualnej:
 • key visual,
 • logo,
 • księga znaku,
 • wizytówka,
 • papier firmowy,
 • teczka,
 • broszura informacyjna,
 • folder,
 • ulotka,
 • plakat,
 • rollup,
 • projekt strony WWW.

UNIVERSE VENTURES

Kompleksowe zaprojektowanie identyfikacji wizualnej dla organizacji QuantERA nadzorowanej przez Narodowe Centrum Nauk

1. Kto nas wysłał na misję?

Jak podaje Narodowe Centrum Nauki (NCN) „QuantERA jest siecią 32 organizacji finansujących naukę w 26 krajach, koordynowaną przez Narodowe Centrum Nauki, wspierającą badania naukowe z zakresu technologii kwantowych. (…) Ponadto do celów QuantERY należą również: wspieranie współpracy międzynarodowej w dziedzinie technologii kwantowych, zacieśnienie współpracy z przemysłem, opracowanie wytycznych dotyczących odpowiedzialnego prowadzenia badań naukowych oraz kształtowanie polityki naukowej związanej z tworzeniem instrumentów finansowania nauki.”

A teraz po naszemu 🙂

NCN jest agencją powołaną do wspierania działalności naukowej, która m.in. nadzoruje działania w ramach projektu QuantERA, zajmującego się badaniami dotyczącymi technologii kwantowych. Wraz z powstaniem projektu zaistniała konieczność stworzenia dla niego identyfikacji wizualnej. Ogłoszono konkurs na projekt logo i księgę znaku, a my postanowiliśmy do niego przystąpić. Zaprojektowaliśmy naszą propozycję i… wygraliśmy!

2. Cel naszej misji?

Zdarza się, że zaplanowana podróż wiedzie nas dalej niż początkowo zakładaliśmy i pozwala zdobywać więcej niż przypuszczaliśmy. Tak było w tym przypadku. Zaczęło się od zaprojektowania loga, które pokonało rywali i zwyciężyło!
Po ogłoszeniu wyników konkursu, gdy uznano nasz projekt za najlepszy, postanowiono, że konieczne jest także stworzenie akcydensów (m.in. wizytówki, papieru firmowego, teczki), materiałów reklamowych (m.in. ulotki, broszury, folderu, plakatu, rollup’u) oraz projektu graficznego strony WWW.

3. Jaki charakter miała nasza podróż?

Tym razem wyzwanie było kosmiczne! Inicjując pracę nad jakimkolwiek projektem rozpoczynamy od wdrażania się w temat i analizowania rynku, rodzaju działalności, otoczenia. Próbujemy zapoznać się z branżą i lepiej zrozumieć potrzeby Klienta. Taki rekonesans jest niezbędny, a bez niego ciężko stworzyć wartościowy produkt. Tym razem chodziło jednak o TECHNOLOGIE KWANTOWE! Hmm… Fizyka nigdy nie była naszą najmocniejszą stroną, dlatego zanim pojawiły się pierwsze pomysły na logo, trzeba było nieco wysilić szare komórki! Tak więc: czytaliśmy, podróżowaliśmy szlakami cząstek elementarnych i molekuł, przeprawialiśmy się przez pola magnetyczne szukając inspiracji, szkicowaliśmy… Efektem tego całego wysiłku było nagłe, kosmicznie olśnienie, które spowodowało w naszych głowach eksplozję pomysłów i stało się motorem napędowym dalszych prac!

4. Co nas spotkało po drodze?

Istotą tego projektu było stworzenie kreacji, która w pełni odda ducha organizacji. Głównym założeniem podczas projektowania znaku było stworzenie loga, które będzie posiadało zdolność adaptacji do różnych nośników, będzie czytelne, łatwe do zapamiętania i silne w odbiorze, a także będzie posiadało potencjał do stworzenia na jego podstawie identyfikacji wizualnej. Konstruując znak posługiwaliśmy się skojarzeniami związanymi z poruszaniem się cząsteczek i ich wzajemnym oddziaływaniem. Znak symbolizuje pewną stałość (poprzez powtarzalność elementów w sygnecie), a jednocześnie obrazuje ruch, przenikanie (ogonek Q, który celowo wyłamuje się z zamkniętej formy). Logo jest jednocześnie statyczne i dynamiczne.

Nasze podstawowe założenia

Podczas tworzenia wszystkich materiałów, które przez najbliższe kilka lat mają być wizytówką tego projektu, chcieliśmy uchwycić cechy, które bezpośrednio kojarzą się z jego ideą. Musieliśmy jednak pamiętać, że wszystkie materiały muszą być przede wszystkim skupione na treści jaką mają przekazać. Wspólnie z Klientem postawiliśmy między innymi na granat, celem podkreślenia profesjonalnego charakteru działalności. By wzmocnić wrażenie, materiały utrzymaliśmy w minimalistycznym stylu.

skontaktuj się z nami
teraz Twoja kolej

Wypełnij BRIEF

Chcesz silnej, wyróżniającej się identyfikacji wizualnej dla Twojej firmy?
Wypełnij brief, aby otrzymać
dopasowaną ofertę!

podobne realizacje
zobacz również

Platforma Izolacji

identyfikacjarealizacjesklepy WWW

Więcej